תערוכות ואירועים

השדכן

מאז שנת 2017, פרויקט השדכן מפנה את מבטו פנימה אל ירושלים, הכוחות היצירתיים השוכנים בה כיום, והמלאכות ההולכות ונעלמות בהדרגה מנופיה.

השנה, במבט מזרחה, מחבר השדכן שמונה מעצבים פלסטינים עכשוויים ממזרח ירושלים ושמונה בעלי מלאכה מכל רחבי הגדה המערבית, כולל רמאללה, חברון, בית סאחור, אל עזריה ומזרח ירושלים.

בעבודתם המשותפת נוצרים לא רק מוצרים חדשים הנובעים מהמפגש בין מלאכות מסורתית לעיצוב עכשווי, אלא גם סוג אחר של מפגשים – אלו שבין המעצבים לבין בעלי המלאכה.

בעוד שהמוצרים הנובעים מהתהליך הם חשובים, המפגש הייחודי בין דורות שונים ודיסציפלינות שונות תופס את מרכז הבמה, וזאת על ידי יצירת רגעים אנושיים ייחודיים, פוטנציאל להחיות תעשיות ישנות, ופתיחת מגוון אפשרויות והזדמנויות הן למעצבים הצעירים והן לבעלי המלאכה.

גם השנה, בעלי המלאכה של מהדורה זו מצטרפים למסד הנתונים המקוון ההולך וגדל שנוצר באופן ייחודי עבור פרויקט השדכן, מאגר המציע את מקורות הידע האלה עבור קהילת העיצוב כולה, תוך קידום ירושלים, סביבתה והכלכלה המקומית.

אוצרים: דניאל נחמיאס, טאריק נאסאר

מציגים: ת'ראא קריש, אלאא אדריס, ראמזי אל נאתשה, עביר נאג'ר, אמג'ד ברק, מוחמד עבדאלג'אני עבד אלג'וואד, תמימי קרמיקה, עבדו ג'ולאני, יעקוב נתשה, שאדי מג'לטון, עארף סייד, מוחמד מהלווס, זיאד דאבה, מפעל המטאטאים של אגודת העיוורים הערביים, מייסון סווילם